Renowacja basenu ogrodowego Opole

renowacja basenu

Renowacja basenu ogrodowego Opole

Renowacja basenu ogrodowego typ kanadyjski system Ibiza jeden z najbardziej popularnych systemów instalowanych w gruncie jako zbiorniki kąpielowe w ogrodach czy w małych obiektach hotelowych.

Odnowienie czy renowacja basenu ogrodowego polegała na wymianie wkładu linera i profili górnych. Dodatkowo zostały wymienione ramki skimmerów i dysz oraz lampy, gdyż upływ czasu zostawił na nich swoje ślady. Nic nie było by w tym temacie ciekawego i zarazem zaskakującego gdyby nie fakt że basen ma 17 lat i od nowości i pierwszego uruchomienia nic nie było robione. Zdjęcia, które zamieszczę w tym opisie potwierdzają tylko to czym chwali się producent basenów, a mianowicie 10 letnią gwarancją na perforacje ściany i 7 letnią na wkład foliowy i jego hydro izolacyjność. W tym zresztą nie odosobnionym przypadku po 17 latach renowacja została wykonana z powodów estetycznych i działań promieni UV na kolor linera.

Galeria zdjęć z renowacji w Opolu

 

Trochę brudu zebrało się po zimie lecz to jest najmniej istotny fakt, istotnym faktem jest stan wykładziny niecki basenowej, który jedynie posiada przełamanie barwy w miejscu do którego upuszczany był poziom wody na okres zazimowania zbiornika rekreacyjnego. Wyciągając wnioski nie tyle promienie słoneczne co niskie temperatury zimą spowodowały powstanie różnic, których można uniknąć stosując zadaszenie basenu wykonane z aluminium i poliwęglanu lub przykrycie zimowe mocną plandeką.

Trwałość basenów stalowych

I tu miłe a nawet bardzo miłe zaskoczenie czego się nawet nie spodziewaliśmy !!! Konstrukcja niecki stalowa ściana nie nosiła żadnych oznak rdzawych nalotów. Można rzec po prostu jak nowa  wyciągnięta z paczki tylko przykurzona. Jedyne miejsce jakie znalazłem to mały zalążek przy ramce niszy lampy oświetlenia basenu. Zresztą zdjęcia same mówią za siebie.

Nasz prace renowacji i zgrzanie nowego wkładu

Dały efekt którego nie da się uzyskać w przypadku innych systemów basenów ogrodowych, takich jak niecki poliestrowe czy betonowe. Stary 17 letni zbiornik kąpielowy zamienił śię w nowy obieky uciech właścicieli. Zadając sobie pytanie jaki basen do ogrodu to właśnie tu uzyskasz jasną i czytelną odpowiedź.

A tak Ibiza wygląda teraz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również temat Renowacja Basenu Betonowego

czytaj tu