Renowacja basenu Swiebodzice

renowacja basenu

Renowacja basenu krok po kroku czyli jak zamienić starą nieckę w nowy basen ogrodowy.

Wiosną 2017 roku telefonicznie zadano mi pytanie czy jest możliwa renowacja basenu z betonu z lat siedemdziesiątych. Otóż jak najbardziej jest to możliwe i właśnie o tych pracach tu napiszę. Po spotkaniu z inwestorem i oględzinach niecki wiedziałem że będzie to nie lada wyzwanie. Stary basen betonowy, albo inaczej dziura w ziemi z żelbetowymi ścianami pozbawiona jakichkolwiek otworów technicznych nigdy nie wyposażona w systemy filtracji. Jedynie co było to dodatkowe zagłębienie w dnie na pompę dla ułatwienia opróżnienia zbiornika z wody.

Rozpoczynając prace przy tego typu basenach zawsze zaczynamy od spryskania ścian środkiem zwalcvzającym wszelkiego rodzaju grzyby i pleśnie. Ten zabieg to podstawa i należy o nim pamiętać.

To co widać na zdjęciu obok to właśnie basen o którym dziś piszę, a kolejnre zdjęcia pokażą etapy realizacji i przywrócenia do życia kolejnego bubla z lat 70-tych zamieniając go w prawdziwy basen ogrodowy. Materiały użytepodczas renowacji to folia pvx Alkorplan. Mocna i trwasła geowłuknina 400 mic, klej mocujący włuknine w basenie , oraz technika basenowa czyli filtr z pompą obiegową, pompa ciepł,oświetlrnir led RGB, przeciw prąd, skimmer czy dysze, Jak to wszystko wyglasdało

Cały proces przed stawie na zdjęciach by zobrazować zakrtes działań.

Otwory po oświetlenie basenu

Niezbędnym w takich momentach staje się wiertnica zakotwiona do ścianyu koronka o średnicy 30 cm raz 6 cm

 

 

 

 

 Pracy było mnustwo, ale jsaki efekt końcowy

Basen betonowy i proces jego reaktywacji

To co dalej zobaczycie zacznie w końcu wyglądać jak basen a nie dziuraw ziemi

 

I co wy na to?