Basen Mielno

basen hotelowy mielno

Realizacja basenu na ośrodku wypoczynkowym w Mielnie.

W jednej z bardziej znanych nadmorskich miejscowości Mielnie  powstał pierwszy basen na terenie Ośrodka Wypoczynkowego “Złota Plaża”

Zaszczyt zbudowania pierwszego basenu przypadł naszej firmie. W 2017 r w okresie jesiennym skontaktował się z nami właściciel obiektu pan Janusz z zapytaniem o realizację budowy basenu na terenie jego ośrodka wypoczynkowego w Mielnie, czym mnie bardzo zaskoczył tym bardziej że OW Złota Plaża jest w pierwszej lini do morzą całe 50 m od furtki. W zasadzie nie powinienem być zaskoczony gdyż bywając na urlopach w popularnych kurortach wypoczynkowych świata każdy hotel mający nawet własna plażę na terenie posiada basen a nawet kilka. Natomiast w tym przypadku było to ogromnym zaskoczeniem, ale pozytywnym. Realizacja tego projektu pokazuje że idziemy do przodu, że Polak nie chce już byle czego, że ma wymagania, że chce mieć basen bo Bałyk bywa zimny i tym tokiem myślenia poszedł pan Janusz który powiedział do mnie kiedy zaskoczony spytałem -“chce pan budować basen w Mielnie” tak panie Darku bo dzisiaj klient tego wymaga. Kiedyś wystarczyła jedna łazienka na piętrz i ludzie byli zadowoleni że wypoczywają na wczasach nad morzem, potem juz każdy chciał mieć własną łazienkę w pokoju teraz przyszła kolej na basen i ja będę pierwszy który zbuduje basen na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Po prawie godzinnej rozmowie telefonicznej Pan Janusz oznajmił że ten projekt będzie realizował z naszą firma i już dalej szukał nie będzie gdyż w trakcie tej rozmowy uzyskał mnóstwo informacji a przede wszystkim przez cały czas czuł że rozmawia z profesjonalistą co przekonało go do podjęci tej ważnej decyzji. To już nie pierwsza osoba, która po kontakcie telefonicznym ze mną podejmuje taka decyzję. Wiem że to nieskromne co piszę, ale kiedy dzwoni do nas ktoś z pytaniem o realizację budowy basenu to czy będzie cz nie b∂zie klientem zawsze otrzyma wyczerpującą informacje co wielu może potwierdzić.

Jak to w takich tematach bywa przygotowana została wstępna oferta, potem umówione spotkanie w Mielnie, na którym inwestor przedstawił swoje oczekiwania, przekazanie szczegółów projektantowi by przygotował niezbędne dokumenty by wystąpić o pozwolenie na budowę gdyż w przypadku basenów budowanych na terenie hotelu, pensjonatu itp. takowe jest niezbędne by rozpocząć związane z tym prace.

 

Pierwszym elementem była wizualizacja w tym celu dostarczono mi zdjęcia ośrodka z pośród których wybrałem właściwe.

 

Po czym przysiadłem do  stworzenia wizualizacji dla inwestora. Wizualizacja pokazała jak dobrze basen wrysowuje się w krajobraz ośrodka. Ta wizualizacje trafiła również na stronę internetową środka z informacją że od czerwca na obiekcie będzie dostępny basen. Oczywiście po to by zachęcić klienta i zwabić go basenem jak myszkę na serek i tu musze przyznać ten serek działa i przyciąga jak magnez.

 

Rozpoczęcie budowy basenu w Mielnie

Na początku maja tuz po wekendzie majowym ruszyliśmy do Mielna budować basen wczesnym rankiem kiedy to już prace się rozpoczeły  i chłopaki instalowali już elementy niecki czyli panele stalowe przyszedł inwestor, przywitał się i rzekł bardzo poważnym tonem ” słuchaj darek ten basen musisz zrobić mi dobrze najlepiej jak potrafisz i nie może być lipy” Zawsze robimy to z sercem najlepiej jak się da bez fuszerki odparłem na co Janusz z uśmiechem na twarzy powiedział – musisz zrobić dobrze bo w internecie już piszą że woda w basenie jest brudna i zimna  co mnie rozbawiło gdyż wspomnę budowa basenu dopiero się rozpoczęła.

Tak właśnie zareagowała na wieść o basenie na terenie OW złota Plaża konkurencja. takie mamy czasy internet pomaga ale potrafi też szkodzić, a co gorsze to informacja na jakie natrafiam w necie dotyczące basenów wołają o pomstę.Odnoszę wrażenie a nawet jestem pewien że ci którzy je piszą to więcej wspólnego maja wanna albo brodzikiem lecz tym pod prysznicem niż z technika basenową . Więcej nie będę was nudzić tekstem popatrzcie jak wyglądała budowa basenu kąpielowego 12 x 5 x1,4 oraz brodzika dla dzieci o wymiarach 2,5 x 5 x0.30 m.

Pierwsze kroki realizacji basenu