Listopad 12, 2016

Basen Orion

Basen Orion to profesjonalny system basenów panelowych

 

Baseny Orion to system basenów panelowych, które są alternatywą dla drogich i wymagających prac budowlanych basenów betonowych. Basen Orion montuje się z paneli stalowych o różnych kształtach. Dzięki takiemu rozwiązaniu wielkość i kształt basenu Orion można dowolnie uformować. Zaletą tego sytemu jest większa wytrzymałość niż basenów betonowych i krótszy czas realizacji. Specjalnie opatentowane panele stalowe o grubości  2 mm pokryte podwójną warstwą galwaniczną i powłoką o nazwie Spectron to gwarancja odporności na korozję nawet do 25 lat. Baseny Orion produkowane są zgodnie z europejska normą EN 10346. Wnętrz basenu wyłożone jest specjalnym linerem Alkorplan odpornym na warunki atmosferyczne i promienie UV.

Dla kogo Basen Orion?

 

 

Basen Orion do ogrodu dla hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, a nawet jako średniej wielkości basen publiczny. Największy do tej pory zrealizowany basen miał wymiary 6 x 20 metrów.

 

 

Do domu jako basen kryty lub basen ogrodowy, który da wam mnóstwo frajdy i relaksu za rozsądną cenę. Cechą tych niecek basenowych jest trwałość. Solidna konstrukcja stalowa jest alternatywą dla betonu. Jeśli ktoś stoi przed decyzją jaki basen wybrać betonowy czy stalowy to odpowiedź jet tylko jedna. Basen stalowy, a dlaczego? Bo jego konstrukcja jest tańsza, budowa szybsza, wysoka elastyczność przy zmianach temperatur, a po latach użytkowania szybka i tania renowacja.

 

 

Budowa basenu Orion

 

Ile kosztuje basen Orion?

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, a cena jest zależna od wielkości i kształtu basenu Orion oraz rodzaju wejścia do basenu, dlatego najlepiej jet zwrócić się do nas o wycenę.

Poglądowa wycena basenu Orion o wymiarach 4 x 7 x 1,4 m

  • Basen Orion + liner Alkorplan 0.75 mm
  • Drabinka ze stali nierdzewnej
  • Filtr piaskowy z pompą 9 m3/h
  • Skimmer
  • 2 x Dysze powrotne

Cena zestawu 24 000 zł 

 

Przygotowanie podłoża pod basen wymaga wykopu i wylania płyty dennej  o grubości 15-20 cm betonu B15 lub B20. Płyta denna z uwagi na konstrukcje basenu musi być większa o 60 cm z każdej strony, czyli do wymiarów basenu należy dodać 120 cm na długość i szerokość niecki.

Cena basenu Orion nie zawiera montażu oraz przygotowania podłoża i wykończenia wokół basenu.

 

 

Zobacz jak może wyglądać twój basen

Przejdź do konfiguratora folii Alkorplan

Służymy pomocą i profesjonalnym doradztwem w wyborze i konfiguracji. Skontaktuj się z nami.