Basen przy domu – Orion

Baseny Orion mogą przybrać dowolny kształt. Zawdzięczają to technologii układania paneli oraz łuków. Budowa basenu Orion jest niedroga, ponieważ nie są potrzebne zaawansowane prace budowlane. Z tego też powodu baseny Orion są budowane szybko. Ponadto panele użyte do budowy basenu są trwalsze niż standardowa metoda wykorzystująca beton. Wnętrz niecki wyłożone jest specjalnym wkładem hydroizolacyjnym Alkorplan o grubości od 0,8 do 1,5mm. To rozwiązanie wnosi trwałość i odporność do całej konstrukcji. Wewnętrzny wkład foliowy można bez problemu wymienić, kiedy się zużyje, czyli po wielu latach użytkowania. Folia w niecce może występować w dowolnym kolorze. Zabarwienie optyczne wody zmienia się zgodnie z oczekiwaniem właściciela basenu.

Baseny ogrodowe dzięki unikalnym systemom i odpowiednio dobranym materiałom służą przez wiele lat. Konstrukcje współczesne nie wymagają wyspecjalizowanych prac budowlanych czy murarskich, a w większości systemów wystarczy dokonać wykopu i wylać płytę denną B20 o grubości 15-20 cm na podsypce tłuczniowej, większą o około 40-60 cm od wielkości basenu. W tak przygotowanym wnętrzu odbywa się montaż basenu. Prostota budowy basenu do ogrodu jest niewątpliwą zaletą. Baseny Orion sprawdzają się świetnie jako baseny przydomowe, właściwie w każdym przypadku. Do gotowej instalacji można zamówić również zadaszenie basenu i w ten sposób wydłużyć sezon korzystania z niego.

`

Montaż basenu Orion

Zdjęcie obok przedstawia montaż basenu Orion. Wykorzystano wkład PCV Alkorplan. Po zakończeniu montażu basenu i zalaniu go wodą, nieckę wypełnia się pozostałą z wykopu ziemią. W zależności od rodzaju wykończenia basenu można zastosować specjalną rynnę, która wypełniona zaprawą służy jako miejsce montażu kamieni brzegowych. Plażę wokół basenu ogrodowego wykonuje się z kamienia, płyt granitowych palonych, konglomeratu lub deski tarasowej. Tak przygotowany basen ogrodowy jest gotowy na swoich użytkowników. Ogród staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki basenowi w nim zbudowanemu. Odtąd w ogrodzie przy basenie można urządzać przyjęcia i cieszyć się kontaktem z czystą wodą. Orion jest jednym z najlepszych basenów przydomowych, na który stać większość gospodarstw.