#Zadaszenia basenów

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

W czasie letnich, upalnych basen to niezwykłe udogodnienie. Nic nie jest przyjemniejsze niż orzeźwiająca kąpiel w chłodnej wodzie lub błogi odpoczynek na brzegu. Niestety jest wiele czynników, które mogą skutecznie zakłócić basenowy relaks. Deszcz, chłodniejszy wiatr, zbyt intensywne promieniowanie słońca w godzinach południowych, owady, zanieczyszczenia – to tylko kilka z nich. Co można zrobić, aby w pełni skorzystać z potencjału basenu? Zastosować specjalne zadaszenie, które będzie stanowić skuteczną barierę przed czynnikami zewnętrznymi.

Dlaczego warto zamontować zadaszenie basenu?
Zadaszenie basenowe to najlepszy sposób, móc zażywać kąpieli praktycznie przez cały rok. Dach okala cały zbiornik wodny, więc skutecznie chroni nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi, w związku z tym znacznie wydłuża czas korzystania z basenu – nawet o 2-3 miesiące! Zadaszenie sprzyja utrzymaniu temperatury wody, więc korzystać z basenu można nawet w chłodniejsze dni i noce. To szczególnie rekomendowane rozwiązanie w przypadku basenów, w których zastosowano system podgrzewania wody, gdyż w ten sposób można kąpać się praktycznie przez cały rok.

Co więcej, za sprawą zadaszenia można łatwiej utrzymać czystość, a jednocześnie ograniczyć stosowanie środków do uzdatniania wody nawet o 40%. W przypadku basenów otwartych różnego rodzaju zanieczyszczenia mają niczym nieograniczony dostęp do akwenu. Pod wpływem wody bardzo szybko ulegają degradacji, przez co trzeba bardzo często wymieniać wodę. Można temu zaradzić poprzez zastosowanie zadaszenia. Oczywiście okresowe wymiany zawartości nadal będą konieczne, jednak będzie można je wykonywać nieco rzadziej.

Zadaszenie basenowe pozwoli nam kąpać się latem nawet podczas deszczu. Z kolei decydując się wersję zaciemnioną, będzie można przebywać przy basenie nawet w czasie godzin południowych, kiedy niewskazane jest przebywanie na słońcu ze względu na bardzo intensywne promieniowanie. Dotyczy to szczególnie dzieci, które zwykle właśnie w tej porze chcą skorzystać z dobrodziejstwa chłodnej wody.

Dodatkowo zadaszenie basenowe może też spełniać funkcje dodatkowego zabezpieczenia. Szczególnie jeśli posiadamy dzieci, powinniśmy zabiegać o to, aby uniemożliwić im dostęp do wody, gdy w pobliżu nie ma osób dorosłych.

logo ad baseny
Nasza firma została wyróżniona przez Instytut Badań Konsumenckich Certyfikatem Zaufania „Program „Przedsiębiorstwo Godne Zaufania”. Program ma na celu wyróżnianie firm, które poprzez swoją działalność krzewią etykę w biznesie oraz kierują się dobrem pracownika i klienta.

INFORMACJE KONTAKTOWE