Baseny Orion

Baseny Orion system panelowy

144-str-300x200Baseny Orion tworzone w technologi panelowej. Panele 0,5 m 1 m  i łuki oraz szeroka oferta schodów pozwala stworzyć dowolny kształt basenu. Brak wyspecjalizowanych prac budowlanych znacznie obniża koszt budowy basenu, a stalowe panele o grubości 2 mm mają znacznie większą trwałość niż basen budowany w technologi betonowej. Systemy panelowe również lepiej sprawdzają się w zróżnicowanych warunkach pogodowych.

Wnętrz niecki wyłożone specjalnym wkładem hydroizolacyjnym Alkorplan o grubości od 0,8 do 1,5 mm to gwarancja trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Wkłady foliowy to gotowy element montowany  do listw na obrzeżach basenu dzięki takiemu rozwiązaniu po latach można go swobodnie wymienić. Stosuje się również praktykę zgrzewania wkładu na miejscu bezpośrednio w niecce. Zbrojona folia PVC standardowo ma kolor niebieski, lecz szeroka gama kolorów czy deseni takich ja mozaika, marmur  lub łączenie np: mozaika na dnie a niebieska na ścianie daje możność dowolnego łączenia według upodobani klienta.

Baseny ogrodowe dzięki unikalnym systemom i odpowiednio dobranym materiałom służą przez wiele lat. Konstrukcje współczesne nie wymagają wyspecjalizowanych prac budowlanych czy murarskich, a w większości systemów wystarczy dokonać wykopu i wylać płytę denną o grubości 15-20 cm B20 na podsypce tłuczniowej większą o około 40-60 cm od wielkości basenu. W tak przygotowanym wnętrzu odbywa się montaż basenu. Jedynie baseny ogrodowe Ibiza wymagają postawienia dwóch murków oporowych na prostych bokach basenu.

`Montaż-folii-basen-ogrodowy-300x195Przykładowe zdjęcia przedstawiające montaż basenu z wkładem PVC Alkorplan w systemie Orion. Pozakończeniu montażu basenu i zalania go wodą, nieckę wypełnia się pozostawiona z wykopu ziemią. W zależności od rodzaju wykończenia basenu można zastosować specjalna rynnę która wypełniona zaprawą służy jako miejsce montażu kamieni brzegowych. Plażę w okół basenu ogrodowego można wykonać z kamienia, płyt granitowych palonych, konglomeratem lub deska tarasowa. Stosując jaskie kol wiek materiały należy pamiętać o tym by były anty poślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości najlepiej gładkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *